Les condicions difícils posen en risc els estàndards d’integritat corporativa als mercats emergents | EY


  • EY Global Integrity Report mostra pressions creixents sobre la conducta ètica als mercats emergents
  • El 62% dels enquestats creu que és un repte per a les organitzacions mantenir els estàndards d’integritat en condicions econòmiques difícils
  • L’empitjorament de les condicions del mercat (36%) i la disminució del rendiment financer (31%) són els principals riscos per a la conducta ètica als mercats emergents

Els estàndards d’integritat corporativa als mercats emergents estan en risc per una sèrie de noves pressions sobre les empreses, segons l’Informe d’integritat global d’EY 2022 – Perspectiva dels mercats emergents: “La vostra organització manté els seus estàndards d’integritat?”

L’informe va analitzar les opinions de més de 2.750 empleats, directius i consellers de 33 mercats emergents i va trobar que l’entorn geopolític i econòmic actual, arran de la pandèmia COVID-19, representa una amenaça important per a la conducta empresarial ètica.

El seixanta-dos per cent dels enquestats diu que és un repte per a les organitzacions mantenir els estàndards d’integritat en períodes de canvis ràpids o condicions de mercat difícils, i gairebé la meitat dels enquestats (46%) diuen que l’impacte de la pandèmia ha fet més difícil actuar. amb integritat.

Concretament, els majors riscos per a la conducta ètica derivats de la pandèmia són l’empitjorament de les condicions del mercat (36%), la disminució del rendiment financer (31%) i les reduccions de la remuneració dels empleats (29%).

Arpinder Singh, líder de EY Global Markets i India, Forensic & Integrity Services, diu:

“Les organitzacions s’enfronten a molts reptes en aquests moments, que han augmentat el risc de comportaments poc ètics. Les creixents tensions geopolítiques, la interrupció de la cadena de subministrament i les recents pressions inflacionistes han afectat les empreses dels mercats emergents de tot el món mentre busquen recuperar-se d’una pandèmia global que encara no ha fet el seu curs”.

Els resultats també mostren que un nombre creixent d’empleats estarien disposats a comprometre els estàndards ètics pel seu propi benefici. Més de la meitat dels membres del consell (52%) i gairebé la meitat dels alts directius (47%) enquestats als mercats emergents coincideixen que hi ha directius dins de la seva organització que sacrificarien la integritat per obtenir guanys financers a curt termini.

A més, el 13% dels enquestats dels membres del consell i el 14% dels enquestats dels alts directius admeten que oferirien o acceptarien un suborn, mentre que el 14% i el 12%, respectivament, falsificarien els registres financers, en comparació amb només el 4% dels altres empleats enquestats.

Singh diu: “És important reconèixer que són les persones, no els sistemes i els processos, les que cometen fraus. Els empleats seran més propensos a comportar-se amb integritat si entenen per què i com fa les coses l’empresa, en lloc de simplement s’espera que segueixin les regles. Sobretot en el context actual de reptes econòmics, els que estan al capdavant han de donar un fort exemple de conducta ètica per als empleats. Si no ho fan, és probable que vegem un augment continuat del nombre d’incidents de frau denunciats i d’intervencions dels reguladors”.

Les troballes també suggereixen que els mercats emergents han de fomentar una cultura més forta de parlar entre el personal. Tot i que el 39% dels enquestats diuen que és més fàcil per als empleats informar les seves preocupacions, el 36% admet que han tingut preocupacions que han decidit no informar.

A més, gairebé un terç dels enquestats (31%) diuen que no denuncien actes il·lícits perquè temen per la seva seguretat personal. Aquests problemes de seguretat són especialment elevats a Kenya (50%), Nigèria (48%), Sud-àfrica (41%) i l’Índia (41%).

Singh diu: “Els empleats poden tenir un paper fonamental a l’hora d’identificar i denunciar les infraccions, però l’enquesta mostra que molts no se senten còmodes ni segurs fent-ho. Hauria de ser una prioritat per a tots els líders assegurar-se que els empleats sentin que poden denunciar les infraccions i que la denúncia i la rendició de comptes formen part del teixit cultural de les seves organitzacions”.

Malgrat les preocupacions destacades per les pressions actuals sobre la conducta ètica, l’enquesta demostra que s’han fet grans progressos als mercats emergents. Gairebé tots els enquestats (97%) estan d’acord que la integritat corporativa és important i gairebé la meitat (47%) creu que els estàndards d’integritat corporativa han millorat a les seves organitzacions durant els últims dos anys. Un nombre similar (45%) diu que tenen formació regular sobre els requisits legals, reglamentaris o professionals rellevants, més que el 39% el 2020. I gairebé un terç (31%) dels enquestats diuen que tenen incentius per fomentar comportaments que demostrar integritat.

Singh diu: “Crear una cultura on el comportament ètic sigui recolzat i recompensat pot ajudar a reduir el risc regulador, millorar la moral dels empleats i generar la confiança de les parts interessades en la capacitat d’una empresa per complir les seves promeses.

“Els consumidors, reguladors i inversors demanen transparència i volen veure millores clares, de manera que els líders empresarials dels mercats emergents han de mantenir-se vigilants i prendre mesures sobre la integritat corporativa. En fer-ho, ajudaran a oferir valor tant a curt com a llarg termini a totes les parts interessades”.

Per a més informació visiteu: ey.com/emergingmarketsreport2022

-acaba-

Notes als editors

Sobre EY

EY existeix per construir un món laboral millor, ajudant a crear valor a llarg termini per als clients, les persones i la societat i generar confiança en els mercats de capitals.

Gràcies a les dades i la tecnologia, diversos equips d’EY en més de 150 països proporcionen confiança mitjançant la garantia i ajuden els clients a créixer, transformar-se i operar.

Treballant a través d’assegurances, consultoria, dret, estratègia, impostos i transaccions, els equips d’EY fan millors preguntes per trobar noves respostes als problemes complexos als quals s’enfronta el món actual.

EY fa referència a l’organització global i pot referir-se a una o més de les empreses membres d’Ernst & Young Global Limited, cadascuna de les quals és una entitat legal independent. Ernst & Young Global Limited, una empresa britànica limitada per garantia, no ofereix serveis als clients. La informació sobre com EY recopila i utilitza les dades personals i una descripció dels drets que tenen les persones segons la legislació de protecció de dades està disponible a ey.com/privacy. Les empreses membres d’EY no practiquen l’advocacia quan les lleis locals ho prohibeixin. Per obtenir més informació sobre la nostra organització, visiteu ey.com.

Aquest comunicat de premsa ha estat emès per EYGM Limited, un membre de l’organització global d’EY que tampoc ofereix cap servei als clients.

Sobre EY Forensic & Integrity Services

Incorporar la integritat a la visió estratègica i a les operacions diàries d’una organització és fonamental a l’hora de gestionar problemes complexos de frau, compliment normatiu, investigacions i disputes empresarials. El nostre equip internacional de més de 4.000 professionals forenses i tecnològics ajuda els líders a equilibrar els objectius i els riscos empresarials, a crear programes d’ètica i compliment centrats en les dades i, finalment, a desenvolupar una cultura d’integritat. Tenim en compte les vostres circumstàncies i necessitats diferents per reunir l’equip multidisciplinari i culturalment alineat adequat per a vosaltres i els vostres assessors legals. Ens esforcem per oferir-vos els beneficis de la nostra tecnologia líder, un profund coneixement de la matèria i una àmplia experiència en el sector global.

Sobre l’enquesta

Entre juny i setembre de 2021, els investigadors —l’agència global d’investigació de mercats Ipsos MORI— van realitzar 2.756 enquestes en l’idioma local amb membres del consell, alts directius, directius i empleats en una mostra de les organitzacions i organismes públics més grans de 33 mercats emergents.

Els països tractats a l’informe són Argentina, Brasil, Xile, Colòmbia, Mèxic, Perú, Lituània, Letònia, Estònia, República Txeca, Hongria, Polònia, Romania, Rússia, Sèrbia, Eslovàquia, Ucraïna, Índia, Israel, Kenya, Nigèria, Aràbia Saudita, Sud-àfrica, Turquia, Emirats Àrabs Units, Xina, Hong Kong, Malàisia, Singapur, Corea del Sud, Taiwan, Tailàndia i Vietnam.