MainStreet retalla un terç dels seus empleats, citant les condicions del mercat


  • La startup financera B2B MainStreet ha acomiadat un terç dels seus aproximadament 150 empleats.
  • El CEO Doug Ludlow va citar “el mercat increïblement dur d’avui” i va advertir que podria empitjorar.
  • L’empresa va créixer ràpidament després d’aixecar una sèrie A important, però els ingressos no van poder mantenir el ritme.

El gener de 2022, la startup de serveis financers B2B MainStreet va fer volar tota l’empresa per passar unes vacances laborals d’una setmana a Maui.

Uns 150 empleats es van allotjar al luxós Grand Wailea Hotel, van assistir a reunions i van gaudir de bufets gratuïts al complex hawaià davant de la platja. Els treballadors que van qüestionar la despesa se’ls va dir que la startup tenia com a objectiu aconseguir una important ronda de finançament de la Sèrie B que garanteixi una pista important.

Però el finançament que finalment es va materialitzar va ser més petit del que s’havia previst originalment, segons ha sabut Insider, i dimarts la companyia va reduir uns 50 empleats, aproximadament un terç de la seva plantilla.

Els acomiadaments posen de manifest els riscos de la despesa inicial no controlada a mesura que els mercats financers es tornen cada cop més turbulents, i arriben després de rondes similars de reduccions d’empleats a Robinhood i Cameo.

En un correu electrònic al personal, el conseller delegat de MainStreet, Doug Ludlow, va citar condicions difícils del mercat i una empenta cap a la rendibilitat. “Vam prendre aquesta acció perquè creiem que hi ha una gran probabilitat que el mercat increïblement aspre d’avui només empitjori i, potencialment, es mantingui durant mesos, si no anys”, va escriure.

“Hem d’assegurar-nos que com a empresa tenim el control del nostre propi destí, no subjectes als capritxos i les onades del mercat. Aquesta reorganització és un dels passos que ens posa en un camí a curt termini cap a la rendibilitat i l’autoestima. sostenibilitat”.

MainStreet es va fundar el 2019 i va créixer ràpidament gràcies a un producte que va ajudar les startups i altres empreses a reclamar crèdits fiscals. El març de 2021, va recaptar 60 milions de dòlars en una ronda de finançament de la sèrie A d’inversors com SignalFire, Tusk Venture Partners i Sound Ventures.

La plantilla i els costos van augmentar ràpidament, va dir una font, però el creixement dels ingressos no va poder mantenir el ritme. L’empresa es va fixar en aconseguir una Sèrie B igualment elevada, un esforç conegut internament com a “Baker Street”, però la invasió d’Ucraïna per part de Rússia i la creixent incertesa als mercats van resultar problemàtics.

La directora de màrqueting de la companyia, Stacey Politi, va compartir una còpia del correu electrònic de Ludlow al personal amb Insider i no va respondre a més preguntes sobre el negoci.

El vicepresident d’enginyeria, el vicepresident de persones, el vicepresident de vendes i el vicepresident de disseny han deixat l’empresa, va dir una font, i alguns van rebre una indemnització voluntària. Els acomiadaments generals provenien de gran part de l’empresa, incloses les d’enginyeria, vendes i màrqueting. Els empleats deixats van rebre dos mesos de sou, assistència sanitària i se’ls va permetre conservar els seus ordinadors portàtils.

Aquí teniu el correu electrònic complet que el CEO Doug Ludlow va enviar als empleats:

Aquesta setmana hem fet el difícil pas de reorganitzar i reestructurar l’empresa i, en fer-ho, hem eliminat el ~30% dels càrrecs a @MainStreet.

Sé per experiència de primera mà el dolorós que és perdre una feina a causa d’una reorganització (pot ser confús, desorientant i aterridor), així que entenc com de difícil és aquesta setmana per als membres del nostre equip afectats.

No hem pres aquesta decisió a la lleugera i estem fent tot el que està a les nostres mans per oferir la màxima assistència de transició (acomiadament, assistència sanitària, ajuda per a la contractació i la inserció laboral) com sigui possible.

Una gran part del lideratge és mirar la realitat als ulls i després fer la trucada correcta, per molt difícil que sembli.

Hem pres aquesta acció perquè creiem que hi ha una gran probabilitat que el mercat increïblement aspre d’avui només empitjori i, potencialment, es mantingui durant mesos, si no anys.

Hem de garantir que, com a empresa, tenim el control del nostre propi destí, no subjectes als capritxos i les onades del mercat. Aquesta reorganització és un dels passos que ens posa en un camí a curt termini cap a la rendibilitat i l’autosostenibilitat.

Creiem profundament en la nostra missió d’ajudar a donar suport als fundadors i propietaris de petites empreses, i estem compromesos a fer tot el que calgui per assolir aquesta missió.

Com pots ajudar? Si us plau, envia’m un DM i avisa’m si estàs contractant. Et connectaré amb el nostre equip de reclutament intern que treballa per ajudar a col·locar els antics membres de l’equip de MainStreet amb noves funcions.

Gràcies,

Doug