Navegació / REVER: hauria d’estar al vostre telèfon?


Durant la pandèmia em vaig trobar fent servir el meu telèfon cada cop més. Vaig trobar que el meu telèfon estava ple d’aplicacions per a diferents tipus de navegació, temps, rutes amb vídeo, etiquetatge de fotos, seguiment d’amics, etc.

Vaig mirar al meu voltant per veure si podia trobar una aplicació que les combini totes o la majoria en un sol lloc i potser m’oferís alguns avantatges addicionals. Independentment del que poso els meus criteris de cerca, A OPINAR va aparèixer constantment com a resposta! Així que una vegada que les coses es van obrir una mica, vaig tornar a pujar a la bicicleta i després la vaig provar amb totes les seves capacitats. Jo havia muntat el Quad Lock a les barres per mantenir el meu telèfon segur i protegit, .i me’n vaig anar.

Però quan vaig tornar després de les primeres passejades, vaig tenir unes quantes preguntes, unes que eren una mica més profundes que les PMF, així que vaig contactar A OPINAR directament per les respostes.

Parleu-me una mica de REVER, per què es va desenvolupar i quins són els beneficis del sistema?

El cofundador de REVER, Justin Bradshaw, també va ser fundador de Butler Maps i va veure la necessitat de crear una aplicació mòbil específicament per als motociclistes, per ajudar-los a trobar llocs per anar, fer un seguiment d’aquestes atraccions i després compartir-les amb els companys de conducció.

L’avantatge més gran que té REVER sobre altres aplicacions és el lloc web de planificació, que permet als usuaris planificar viatges personalitzats en qualsevol tipus de superfície i després navegar per aquest viatge en un dispositiu mòbil.

Hi ha alguna variació en el que veig entre utilitzar REVER a la versió d’escriptori, tauleta o de l’aplicació per al telèfon?

Hi ha algunes diferències subtils entre les dues plataformes. La majoria de les funcions noves s’alliberen primer a la plataforma mòbil i després es troben a l’escriptori. Fora del planificador de viatges, la major part del focus de REVER es centra en l’experiència mòbil.

La versió d’escriptori té MOLT més detalls.

Suggeriu utilitzar REVER com a aplicació autònoma al meu telèfon muntat a les barres, o utilitzar l’escriptori i enviar el fitxer GPX al meu GPS? Quins són els avantatges/inconvenients de cada manera?

Recomanem crear rutes més complicades al planificador d’escriptori, que després se sincronitzarà automàticament amb el vostre dispositiu mòbil.

A continuació, podeu navegar de dues maneres: Seguiu la línia de ruta, que recomanem per a viatges que tinguin segments fora de carretera o ADV, i també és obligatori per a qualsevol recorregut que superi els 25 punts d’interès.

captura de pantalla del telèfon

La navegació pas a pas és un treball en curs; aquesta funció funciona molt bé per a passejades senzilles amb menys de 25 punts d’interès i per a viatges que no tenen trams fora de carretera. Estem treballant de valent amb el nostre proveïdor de mapes per millorar l’experiència dels nostres usuaris i, en un futur proper, permetre’ls també utilitzar la navegació pas a pas fora de la carretera.

També som compatibles amb Apple CarPlay, que té una interfície molt elegant. Els usuaris que vulguin utilitzar un dispositiu GPS com un Garmin poden fer-ho exportant fitxers GPX a la unitat. La corba d’aprenentatge per treure el màxim profit d’aquesta darrera opció requereix uns quants passos addicionals, però un cop configurada correctament funciona força bé.

Si faig servir el meu telèfon, sempre he de tenir un senyal de telèfon? si és així, utilitzarà totes les meves dades?

Podeu fer un seguiment dels viatges i navegar sense utilitzar el mòbil. L’aplicació utilitza el senyal GPS en aquest cas. Els usuaris poden desar viatges fora de línia, desar mapes fora de línia i córrer en mode avió per a aquells viatges més remots.

Algunes d’aquestes característiques formen part del nostre paquet PRO. Fer funcionar el telèfon en mode avió també allarga significativament la durada de la bateria.

Hi ha alguna manera de desar el viatge d’un dia (període de 24 hores) per compartir-lo amb els amics, no en diversos fitxers?

Si creeu viatges i els deseu com a viatges de dies individuals, vosaltres i els vostres amics podreu veure’ls d’aquesta manera i només navegar pel viatge d’aquest dia.

Els teus amics poden veure els teus viatges al teu perfil i, a continuació, els afegeixen a favorits, que els afegeixen a la seva pròpia llista de preferits. Aleshores tot està ben organitzat i accessible.

Es mostra un viatge únic a la pàgina d’activitats i opcions per compartir.

Puc afegir waypoints a mesura que viatjo que es mostraran a la ruta si la comparteixo?

Això està actualment en desenvolupament. En el futur, podreu eliminar punts de referència personalitzats, etiquetar-los i compartir-los. Podreu marcar un tram preferit de carretera o sender, marcar un punt de trobada, etc. Actualment, això està al nostre full de ruta per a un futur proper.

Si vaig fer fotos amb el telèfon durant el viatge mentre feia servir l’aplicació com a guia, hi ha alguna manera de fer-les veure a la pista on vaig anar i on les vaig fer?

Sempre que tingueu els serveis d’ubicació activats quan reviseu el vostre viatge, les imatges s’associen a la ubicació on es van fer.

Vull salvar a tot arreu on he anat; Puc tenir una carpeta de fitxers només per a aquestes atraccions, separada de les que tinc previstes per al futur?

Les sortides es poden organitzar al vostre perfil. Els viatges planificats que no s’han fet reben automàticament aquesta designació.

Els viatges amb seguiment es tracten com a tals i es registren com a tals. No obstant això, també podeu, com s’ha dit, preferir els viatges per organitzar-los millor.

Puc compartir aquest gràfic/vídeo de la pista que vaig fer amb altres persones com a vista de tipus sobrevol?

Sí, una de les funcions compartibles més interessants del REVER és sens dubte el sobrevol en 3D animat. Podeu triar crear una representació de 15 o 30 segons del viatge. També mostrarà les imatges que heu fet al llarg de la ruta i les mostrarà a la ubicació del mapa.

A l’escriptori si faig clic a BDR es mostra tota la ruta; si hi faig clic a l’aplicació del telèfon, només rebo marcadors, què em perdo?

Si feu clic al marcador de PDI de l’aplicació, representarà tota la ruta.

L’organització BDR i REVER treballen conjuntament per assegurar-nos que la nostra informació estigui sempre actualitzada. Per no fer que la pantalla del mapa sigui un desastre quan el filtre BDR està activat, acabem d’incloure la ruta principal i les seccions opcionals addicionals.

No tenim les seccions primàries individuals a REVER, però es poden trobar al lloc web del BDR i baixar-les com a GPX. Els fitxers GPX no es poden descarregar a REVER segons els requisits del BDR.

Hi ha un límit a quants tipus diferents de rutes integrades puc mostrar a l’escriptori i al telèfon?

No. Podeu crear i desar tantes rutes com vulgueu.

Quin és el límit dels punts d’interès d’una ruta i hi ha una longitud preferida per fer que les meves rutes funcionin millor?

Per poder navegar per una ruta pas a pas a l’aplicació del telèfon, la ruta té un màxim de 25 waypoints. Si trieu utilitzar l’opció Seguiu la línia de la ruta, podeu utilitzar tants waypoints com sigui necessari.

Tanmateix, sempre us suggerim que utilitzeu el nombre mínim de waypoints possible i/o dividiu la ruta en diverses peces. No hi ha cap punt en construir una ruta de 4.000 milles que mai no navegaries en un sol viatge de totes maneres.

Si no tinc cap senyal de telèfon, la meva pista es desarà i on?

Els vostres viatges rastrejats es guarden localment fins que torneu al wifi o al servei mòbil molt bo. En aquest moment, el viatge es sincronitzarà automàticament amb el servidor i estarà disponible a l’aplicació i a l’escriptori.

Als telèfons Android, podeu sincronitzar-vos manualment després d’un viatge.

Puc canviar la meva “Funció Discover” al telèfon perquè es mostri el mateix que l’escriptori amb totes les carreteres destacades de Butler? G1,2,3, carreteres perdudes, etc?

A l’aplicació, les capes de Butler Maps es poden activar des del menú principal del mapa. Podeu activar qualsevol quatre capes de Butler Maps alhora. A l’aplicació, a la secció Descobriu, si toqueu Butler Maps, el contingut que es mostra és els segments G1 de Butler.

Puc mostrar el temps al mapa mentre circulo?

Sí, els usuaris PRO poden triar la capa meteorològica que els agradaria veure quan planifiquen o quan circulin en el mode Segueix la línia de ruta. Aleshores, les capes es mostraran en temps real perquè sapigueu si aneu directament a l’ull d’una tempesta.

REVER va començar als EUA, té una bona funcionalitat en altres països?

REVER funciona a qualsevol part del món. Algunes funcions que es basen en el senyal mòbil encara necessitaran aquest senyal per funcionar. Però el GPS del telèfon i les funcions de seguiment funcionaran a qualsevol part del món. També tenim un munt de contingut Discover a tot el món.

Em pots explicar els reptes?

Vam crear el concepte dels nostres reptes de conducció simplement per implicar l’usuari i donar-li objectius i una excusa per fer un seguiment dels seus viatges mentre competeixen per presumir o grans premis dels nostres socis.

La majoria dels nostres reptes són de dos tipus: Basat en PDI en què els usuaris intenten capturar PDI virtuals que s’estableixen mitjançant la geocerca de les ubicacions del tema del repte.

També tenim Basat en el quilometratge reptes, on només animem als usuaris a recórrer tantes milles com sigui possible durant la durada del repte. Hi ha altres variacions, però aquests són els tipus principals.

Hi ha nous desenvolupaments interessants aviat, ja que sé que sempre esteu actualitzant el sistema?

REVER està en constant evolució. Fa un any, el grup Comoto ens va comprar, la qual cosa ens ha permès augmentar el nostre personal de desenvolupament i mantenir l’accelerador obert en millores, noves funcions i perfeccionament.

Moltes de les funcions existents de REVER s’estan renovant i millorant. Estem treballant constantment amb els nostres socis per millorar la funcionalitat. L’aplicació té alguna cosa a oferir per a cada tipus de motorista, però ens esforcem constantment per assegurar-nos que aquestes funcions siguin líders en el sector.

Quina és l’única cosa que la majoria dels usuaris es perden o no utilitzen amb totes les seves capacitats que és una característica fantàstica a l’aplicació del telèfon?

Es perden dues funcions que val la pena comprovar. La primera és una funció de planificació (principalment per a rutes de carrer) anomenada Twisty Roads. Quan activeu aquesta funció, el motor d’encaminament té un algorisme que troba la ruta més retorçada entre el punt A i el punt B. Si us trobeu en una ubicació desconeguda o simplement voleu veure què en surt, és una funció divertida per jugar.

L’altra característica molt útil és LiveRide, que us permet veure les ubicacions dels vostres amics en temps real. Aquesta funció depèn de la connexió mòbil per funcionar, però si teniu un senyal podeu veure on són tots els vostres amics en temps real. Si el teu amic ha fet un gir equivocat o si ho has fet, pots veure on has d’anar per reunir-te.

Quina és l’estructura de preus i quina és la meva millor oferta?

REVER té tres nivells:

GRATUÏT: tenim una versió gratuïta que inclou la planificació bàsica de rutes, la possibilitat de fer un seguiment dels viatges i funcions bàsiques de compartició social. També podeu veure el contingut Discover (menys Butler Maps) i unir-vos a qualsevol repte.

PRO: 39,99 USD. El nostre PRO La versió inclou totes les campanes i xiulets que ofereix REVER en un sol paquet. Mapes 3D, capes meteorològiques, carreteres retorçades, LiveRide, mapes fora de línia, estils de mapes alternatius, etc.

Riders Plus: 59,99 dòlars. En col·laboració amb la nostra empresa matriu, RPM ofereix als usuaris avantatges d’enviament de RevZilla, Cycle Gear i J&P Cycles, a més d’altres avantatges com ara enviament gratuït i ofertes especials i Zilla Cash.


Així que per respondre a la pregunta: REVER: hauria d’estar al vostre telèfon? Jo diria que la resposta és un fort SÍ!

Per què?

Bé, és gratuït, una mica; Proveu la versió gratuïta i, si us sembla fàcil d’utilitzar, potser obteniu la versió de pagament. Vaig trobar que quan vaig passar de la versió gratuïta a la de pagament, l’he fet servir més, simplement perquè n’hi ha més per utilitzar i és molt intuïtiu.

El preu de 40 dòlars és una mica alt per a una aplicació, però quan la mireu, obteniu molt pels vostres diners, teniu TOTS els mapes de Butler a la vostra mà, amb opcions pavimentades i sense pavimentar.

També s’inclouen altres trams de carreteres anomenats Lost Highways” i “Featured Dirt Roads”. Aquests no són inclosos als diferents mapes de Butler. Com que pot fer un seguiment d’altres genets mentre us fan el seguiment, també és una mena de balisa de localització personal (investiga i vegeu quant us costaria normalment al mes!).

Pot donar-vos el temps mentre aneu, vídeos del vostre viatge, fàcil d’emmagatzemar i compartir, o pistes. Hi ha molt poques raons per no tenir REVER com a part del vostre arsenal de navegació.

Canal de YouTube de REVER té desenes de “com fer-ho” i és fàcilment la millor font per trobar aquesta resposta sobre les especificitats de l’aplicació