Ross Saxton: Mireu la conservació de la terra, no les noves lleis de caça, per protegir la vida salvatge


Aquest comentari és de Ross Saxton, un resident de Waitsfield.

Les crides per protegir la vida salvatge a través de noves lleis estatals de caça i trampes s’han convertit recentment en un enfocament més important al Statehouse, que també està fent onades a les xarxes socials i a les notícies.

S’han produït debats sobre la validesa d’aquestes noves lleis proposades, com ara la prohibició de caçar óssos i coiots amb gos, juntament amb regulacions més estrictes sobre la captura.

Parlar i pensar més sobre la vida salvatge pot ser sens dubte una gran cosa per a la conservació de la vida salvatge. Tanmateix, alguns d’aquests missatges de “protecció de la vida salvatge” es refereixen amb més precisió al benestar dels animals i són una distracció per a la solució real per protegir les poblacions de vida salvatge: la conservació de la terra.

Tot i que el benestar animal és un tema important a la societat moderna, no s’ha de confondre amb la gestió de la vida salvatge. L’arrel de les noves lleis de caça proposades sembla ser l’ètica de determinades pràctiques de caça i trampeig, i tot i que contemplar l’ètica de la caça i el trampeig sempre és un esforç digne per a aquells que persegueixen la caça, allò que és ètic o moral no hauria de conduir a la fauna basada en la ciència. conservació per assolir els objectius de gestió.

Està clar que els biòlegs, els científics professionals encarregats de conservar la nostra vida salvatge, no estan totalment d’acord que les regulacions proposades descrites anteriorment conservaran la vida salvatge de manera efectiva (vegeu el comentari de VTDigger “Jaclyn Comeau: la desinformació distreu de l’èxit de conservació de l’ós de Vermont,” 24 de gener de 2022, per exemple).

El que és completament clar i indiscutible és que la conservació de la terra és una estratègia provada i veritable per protegir la vida salvatge del nostre estat. L’hàbitat per a la vida salvatge es veu amenaçat amb més força cada any a Vermont, ja que cada cop més gent busca construir noves cases al nostre paisatge rural.

L’hàbitat essencial per a la vida salvatge, inclosos els passadissos de viatge insubstituïbles, està desapareixent i es degrada pel desenvolupament i la mala gestió dels boscos en molts llocs.

Hi ha molt bones notícies, però; Vermont és la llar de diverses organitzacions eficaces de conservació de la terra que treballen cada dia amb propietaris privats per protegir més terra i hàbitat de vida salvatge; aquestes organitzacions inclouen fideïcomisos de terres, associacions regionals de conservació, comissions i agències municipals, estatals i federals; i organitzacions sense ànim de lucre.

És el treball d’aquestes organitzacions de conservació de la terra el que hauria de ser el focus principal de la protecció de la vida salvatge si volem aconseguir una conservació real i a llarg termini. Assegurar-nos que aquestes organitzacions estiguin ben finançades i recolzades és, al meu entendre, el millor que podem fer per protegir la vida salvatge de Vermont per a les generacions futures.

Independentment de la vostra posició sobre la caça o la captura de trampes, unim-nos i protegim la màxima vida salvatge que puguem mitjançant la conservació de la terra.

Queden 65 membres per anar!

Estem molt a prop d’acabar el nostre crític Spring Member Drive. Com a organització sense ànim de lucre, VTDigger depèn de les donacions voluntàries dels lectors per mantenir les notícies fluint i gratuïtes per a tots els que ho necessitin. Si us plau, contribuïu en qualsevol quantitat avui i mantindreu els nostres informes d’investigació diaris, més 1 donació = 1 llibre infantil mitjançant la nostra associació amb la Children’s Literacy Foundation.

Arxivat a:

Comentari

Etiquetes: benestar animal, amenaces de l’hàbitat, caça i trampeig, conservació de la terra, Ross Saxton, conservació de la vida silvestre basada en la ciència, fauna salvatge

Comentari

Sobre els comentaris

VTDigger.org publica de 12 a 18 comentaris a la setmana d’una àmplia gamma de fonts de la comunitat. Tots els comentaris han d’incloure el nom i cognoms de l’autor, la ciutat de residència i una breu biografia, incloses les afiliacions a partits polítics, grups de pressió o grups d’interès especial. Els autors estan limitats a un comentari publicat per mes de febrer a maig; la resta de l’any, el límit és de dos al mes, si l’espai ho permet. La extensió mínima és de 400 paraules i la màxima de 850 paraules. Exigim als comentaristes que citin les fonts per a les cites i, cas per cas, demanem als escriptors que facin una còpia de seguretat de les afirmacions. No tenim els recursos per comprovar els comentaris i ens reservem el dret de rebutjar opinions per qüestions de gust i inexactitud. No publiquem comentaris que siguin avals de candidats polítics. Els comentaris són veus de la comunitat i no representen VTDigger de cap manera. Envieu el vostre comentari a Tom Kearney, [email protected]