Shopify adquireix la startup de logística d’enviament Deliverr per 2,1 milions de dòlars – TechCrunch


Shopify avui anunciat que adquirirà Deliverr, una startup de comerç electrònic amb seu a San Francisco, Califòrnia, per 2.100 milions de dòlars en efectiu i accions. El tracte, els rumors del qual eren reportat a l’abril de Bloomberg, és l’adquisició més gran de la història de Shopify, i el fundador i CEO de Shopify, Tobi Lütke, diu que permetrà a l’empresa crear una plataforma de “logística d’extrem a extrem” per a milions de comerciants.

“El nostre objectiu és no només igualar el terreny de joc per a les empreses independents, sinó inclinar-lo a favor seu, convertint la seva mida i agilitat en el seu superpoder”, va dir Lütke en una publicació al bloc que detallava l’adquisició. “Juntament amb Deliverr, SFN donarà a milions d’empreses en creixement accés a una plataforma logística senzilla i potent que els permetrà fer feliços els seus clients una i altra vegada”.

Concretament, Shopify diu que Deliverr es combinarà amb Shopify Fulfillment Network (SFN), el servei de compliment de Shopify que els comerciants poden utilitzar per emmagatzemar inventari i complir comandes, per reforçar les capacitats de gestió d’inventaris de comerciants de SFN. La tecnologia de Deliverr també impulsarà Shop Promise, un nou servei que oferirà als clients un lliurament en dos dies i l’endemà, així com opcions ampliades per a l’emmagatzematge, el transport, la preparació d’inventari i les devolucions.

“La nostra tecnologia i experiència en gestió d’inventaris, col·locació d’inventaris i cadena de demanda es combinen perfectament amb el full de ruta de Shopify, cosa que ens permet construir junts una plataforma logística d’extrem a extrem”, va dir el cofundador i CEO de Deliverr Harish Abbott en un comunicat. “Shopify ha estat construint el futur de les solucions de compliment per al comerciant, i el nostre equip té un historial d’ajuda a empreses de totes les mides a racionalitzar les seves operacions. Estem encantats d’unir-nos a Shopify en la seva missió de millorar el comerç per a tothom, alhora que democratitzem l’enviament i el compliment per als empresaris independents”.

Camí cap a l’adquisició

Deliverr va ser cofundada pels antics col·legues de Symphony Commerce Abbott i Michael Krakaris el 2017 i havia recaptat 490,9 milions de dòlars en capital abans de la compra de Shopify. El darrer La ronda de finançament, una Sèrie F de 240 milions de dòlars dirigida per Tiger Global, va valorar la companyia en 2.000 milions de dòlars després dels diners.

Amb l’anàlisi predictiva i l’aprenentatge automàtic, Deliverr, que lloga espai de magatzem i utilitza els departaments de compliment dels magatzems per recollir i empaquetar comandes de comerç electrònic, anticipa la demanda de productes en funció de la geografia i altres variables. A continuació, la plataforma utilitza l’anàlisi per “posicionar prèviament” els articles a prop de les àrees de demanda, emmagatzemar articles a la seva xarxa de magatzems i centres de classificació i determinar el millor mètode de lliurament per enviar als clients.

Segons l’acord d’adquisició, Shopify va dir que pagarà al voltant del 80% del preu de compra en efectiu (~ 1.680 milions de dòlars) i un 20% (~ 420 milions de dòlars) en accions de classe A de Shopify. Com passa amb molts gegants tecnològics, Shopify té accions de classe A que obtenen un vot per acció i accions de classe B amb diversos vots per acció, amb els accionistes de classe B que tenen una posició de control.

Tenint en compte les finances de Deliverr, això és el costat lleuger de les fusions i adquisicions? El guru de negocis residents de TechCrunch, Alex Wilhelm, no ho creu. Em va assenyalar que el cicle de valoració del mercat d’inici va estar a prop d’un màxim històric el novembre passat, la qual cosa significa que Deliverr va augmentar al voltant d’un màxim mentre va aconseguir defensar aquest preu a mitjans de principis del 2022. Per descomptat, l’acord podria estrènyer els primers inversors. si la ronda final de l’empresa inclogués disposicions que garanteixin als inversors finals una rendibilitat mínima establerta, però això està per veure.

Estratègia logística més àmplia

L’adquisició de Shopify Deliverr segueix a prop dels seus 450 milions de dòlars compra de 6 River Systems, que va desenvolupar programari basat en núvol i robots mòbils dissenyats específicament per a l’enviament i el compliment. SFN, 6 River Systems i Deliverr formaran una unitat logística més àmplia dins de Shopify sota el nou director general del grup, Aaron Brown, que ha dirigit SFN des del 2020.

L’enviament ràpid s’ha tornat cada cop més desitjable per als comerciants a mesura que la pandèmia afecta gairebé tots els aspectes de la cadena de subministrament i a mesura que més minoristes migren en línia, estimulats per les restriccions relacionades amb la pandèmia. Els venedors veuen l’automatització com un mitjà per aconseguir-ho. Una de cada tres reclama ha integrat serveis com els que ofereix Deliverr en els seus processos de gestió de la cadena de subministrament i un de cada quatre està treballant per aconseguir aquest objectiu, un enquesta de Symphony RetailAI trobat.

Un PwC 2021 enquesta va trobar que el 41% dels compradors estan disposats a pagar una prima per l’entrega el mateix dia. A l’altra banda, només El 20% dels consumidors estaven disposats a perdonar als minoristes les interrupcions de lliurament a causa de problemes de la cadena de subministrament el 2021, cosa que posa de manifest la pressió sobre els minoristes per lliurar.

Estadista prediu que el mercat de gestió de la cadena de subministrament podria tenir un valor de 30.910 milions de dòlars el 2026, més que els 19.580 milions de dòlars el 2022. Les empreses de risc van invertir més d’11.000 milions de dòlars en el sector l’any passat, segons a les dades de Crunchbase.

En el seu trimestre fiscal més recent, Shopify va perdre les estimacions dels analistes i va registrar ingressos de 1.200 milions de dòlars, per sota dels 1.250 milions de dòlars esperats. Evidentment, l’empresa veu la logística com el seu proper gran motor de beneficis, per no parlar d’una peça clau en la seva lluita contra Amazon, que recentment va llançar un programa un programa, Compra amb Primeque permet als membres d’Amazon Prime comprar a les botigues dels comerciants i accedir als avantatges de lliurament i devolucions gratuïts.

“Els minoristes han participat en una carrera cap al fons amb opcions de lliurament durant anys, però realment es va intensificar després que va començar la pandèmia, quan les vendes de comerç digital van augmentar massivament. Hi ha una interessant competència que s’està escalfant entre Amazon i Shopify, amb Amazon recentment invadint el territori de Shopify mitjançant Buy With Prime i Shopify, sens dubte, tenint com a objectiu aprofitar una part més gran de l’oportunitat de venda al detall en línia “, va dir l’analista de Gartner Matt Moorut a TechCrunch per correu electrònic. “La vinculació de Deliverr promet afegir valor als minoristes que ja utilitzen Shopify per alimentar els seus carretons… Si Shopify pot integrar l’oferta de Deliverr a la seva plataforma existent, promet donar molta més seguretat als minoristes en línia que podran fer-ho. continueu venent, siguin quines siguin les interrupcions futures”.