WeShape, finalista dels Premis a l’Excel·lència DevOps


El 2021 va ser un any desafiant per al sector informàtic, però amb una gran demanda de productes i serveis informàtics, el sector DevOps té molts èxits per celebrar al Premis a l’Excel·lència DevOps aquest mes.

Després de dos anys d’acollir aquests premis de manera virtual, estem encantats de donar la benvinguda a tots els finalistes a una cerimònia de lliurament de premis en directe el dimecres 23 de març a Londres.

Un d’aquests finalistes és WeShape, que es presenta a la millor empresa de consultoria DevOps.

Christopher Monticolombi és el director i cofundador de WeShape i organitzador de la London Tech Leaders Community. Té una gran experiència en l’assessorament, el disseny i el desplegament de solucions DevOps, digitals, de dades i de núvol, i ha construït una de les xarxes peer-to-peer més grans de la indústria tecnològica. Fora de WeShape, Monticolombi gaudeix de les MMA i la boxa, i sovint es pot trobar parlant de totes les coses de cripto, esports electrònics i inversions.

Ens vam posar al dia amb ell per esbrinar què fa que la seva empresa sigui diferent d’altres empreses tecnològiques.

Informàtica: Si us plau, proporcioneu alguns antecedents sobre la vostra empresa als nostres lectors

Cristòfor Monticolombi: WeShape és una consultoria nativa de DevOps, enginyeria de programari, dades i núvol fundada el 2019 per Jack Moore i jo. Ens vam proposar amb la missió d’oferir experiència a demanda, a escala, per resoldre els reptes tècnics i organitzatius més difícils per oferir un valor continu i durador.

Ens centrem a oferir serveis d’assessorament, implementació tècnica i coaching, i durant els darrers tres anys hem passat d’un equip de dos el 2019 a 41 el 2021, treballant en alguns dels projectes més interessants a les regions del Regne Unit i EMEA. WeShape també som orgullosos organitzadors d’algunes de les principals comunitats tecnològiques del Regne Unit, com ara London DevOps i London Tech Leaders.

CTG: Què et fa diferent d’altres empreses tecnològiques?

CM: El model operatiu de WeShape és únic: el nostre equip està format per consultors tècnics i reclutadors de tecnologia antics del sector, cosa que ens permet identificar els problemes dels clients, crear solucions a mida i mobilitzar equips ràpidament i a escala. Ho hem aconseguit mitjançant la creació d’una economia de concerts dels millors experts del sector dins dels mercats de DevOps, enginyeria de programari, dades i núvol.

El nostre negoci és neutral de proveïdors i agnòstic de la tecnologia, amb experiència en totes les principals plataformes de núvol. Això ens permet implementar solucions que funcionen en el millor interès dels nostres clients.

Sovint estem compromesos a causa de la nostra experiència en el domini del mercat i del fet que ens centrem en els resultats, alhora que ens assegurem que les nostres solucions compleixen IR35.

CTG: De quin èxit de l’empresa en els darrers 12 mesos estàs més orgullós?

CM: Un dels nostres èxits més importants és el creixement continuat de WeShape, que ha estat completament orgànic i sense finançament extern. Vam tenir un creixement del 333% a l’equip principal, un creixement del 400% al nostre equip de consultoria de projectes i un creixement superior al 100% dels clients (oferint solucions al Regne Unit i a la regió EMEA). Però no ens hem centrat només en els beneficis, tenim una cultura increïble. Com a col·lectiu volem tenir un impacte positiu com a empresa, de manera que el 2021 també vam aconseguir la signatura de la Tech Talent Charter, compensar les nostres emissions de carboni i actualment estem pendents de B-Corp.

CTG: En què estàs treballant aquest any?

CM: Tenim uns grans plans de creixement per al 2022 i estem buscant ampliar els nostres equips tècnics i capacitats internes al Regne Unit, Europa i EUA!

A més, llançarem la WeShape Tech Academy, que té com a objectiu donar suport a joves d’entorns poc representats i desfavorits i donar-los l’oportunitat de treballar en tecnologia al costat del millor talent del sector.

També estem llançant un grup d’inversió de productes centrat en solucions basades en SaaS i un centre tecnològic perquè els associats treballin des de les nostres oficines de Londres on els socis puguin col·laborar amb els nostres equips interns i de projecte. Serà un any molt ocupat i emocionant per a tots nosaltres a WeShape!

CTG: Per què són importants esdeveniments com els Premis a l’Excel·lència DevOps per al sector de les TI?

CM: Els Premis a l’Excel·lència DevOps són una gran oportunitat per destacar algunes de les increïbles empreses, individus i organitzacions que ofereixen al mercat. La majoria de les vegades, gran part del treball i dels projectes que s’estan lliurant passen desapercebuts, o estem massa ocupats per tenir temps per reflexionar sobre els nostres èxits, i és important que celebrem l’èxit, els quasi errors i les oportunitats d’aprenentatge!

També és important fer xarxa i conèixer persones i organitzacions afins, i celebrar els que han contribuït a la comunitat DevOps cada any!

Per a les organitzacions més petites, és un gran èxit ser preseleccionats per als Premis a l’Excel·lència DevOps i compartir-ho amb el vostre equip, clients i socis que us han ajudat en el camí: una oportunitat per celebrar-ho junts!

El Premis a l’Excel·lència DevOps tindrà lloc el 23 de març de 2022 a The Montcalm, Marble Arch. Els finalistes poden feu clic aquí per reservar una taula.